Politsei

Küsimus: Kas saan oma trahvi nii ära maksta, et vanemad teada ei saa?10.09.2013

Kui olen trahvi saanud, kas saab trahvi nii ära maksta et vanemad teada ei saa?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Ei saa niiviisi teha. Vastavalt süüteo toime pannud ja abi vajava lapse juhendile on politseil kohustus lapsevanemat juhtunust teavitada. Trahvi aga pead seadusest tulenevalt ikkagi ise kinni maksma, vastutus selle eest on seadusest tulenevalt alaealisel endal.