Politsei

Küsimus: Kas alaealisena joobes olemise eest saadud karistus takistab juhulubade tegemist?06.09.2013

Sain karistada joobes olemise eest olles alaealine, sain trahvi 12 eurot. Kas ma saan taotleda piiratud juhtimisõigusega B kategooria lubasid või pean ootama aasta aega?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Takistuseks saab liiklusseaduse rikkumine, seega alaealisena alkoholi tarvitamise eest saadud karistus ei takista juhtimisõiguse saamist.