Politsei

Küsimus: Mida teha, kui alaealised mind sõimavad, ma ei saa ju täisealisena nendele kallale minna?06.09.2013

Olen täisealine isik (19 a.). Kui mulle tulevad pidevalt tänaval vastu ühed ja samad alaealised, kes ropendavad ja sõimavad kaugelt näo täis, teades, et täisealisena pole mul neid õigus puutuda, on mul võimalus midagi teha, mis neile õpetaks, et nii päris ei saa ikka?
Ütleme näiteks, et nende elukohta ka täpselt ei tea, et vanematega rääkida (kuigi antud isikute puhul see vast niikuinii ei töötaks).
Kas on mingi võimalus seadust kasutada, et nood isikud võetakse politsei silma alla/jutule või midagi, mis neid õpetaks austust avaldama?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Üks võimalus oleks pöörduda kohaliku omavalitsuse lastekaitse spetsialisti poole. Võimalik, et pere vajaks sotsiaaltöötaja sekkumist. Hea oleks muidugi eelnevalt laste käitumine tänaval näiteks mobiiltelefoniga filmides jäädvustada.