Politsei

Küsimus: Kas eestis on politseil õigus tänavalt beatboxer minema ajada ja raha ära võtta?09.09.2013

http://www.youtube.com/watch?v=nLy9HbxFtLM

Järgnevas videos keelatakse beatboxeril tänaval esinemine, kuna teda süüdistatakse raha anumises (begging), kuigi inimesed annetavad vabatahtlikult beatboximise eest.

Kas politseil on õigus põhjusega beatboxer tänavalt minema ajada? Kas neil on ka õigus raha konfiskeerida, põhjendusega, et antud raha ei kuulu talle?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Antud sündmus toimub Suurbritannias ja seal kehtivad selle riigi seadused. Paljudes riikides on kerjamine ja tänavamuusikute tegevus keelatud ja karistatavad. Võimalik, et teenitud tulu tõepoolest konfiskeeritakse, kui seda näeb ette seadus. Antud tegevus võib kuuluda kerjamise alla, kuna ka kerjustele annavad inimesed vabatahtlikult raha, beatboxi korral raha saaja lihtsalt pingutab selle nimel rohkem. Eestis võidakse beatboxeril paluda tegevus lõpetada, kui see ilmselgelt häirib möödakäijaid, takistab nende liiklemist. Saadud raha pole meie seaduste järgi võimalik isikult konfiskeerida.