Politsei

Küsimus: Mis seadused reguleerivad kortermajas koertekarja pidamist?04.09.2013

Kuidas on seadusega reguleeritud koeravabriku pidamine korrusmajas, kas peab olema trepikoja elanike nõusolek? Ja kui see vabapidamisel/rihmastamata kari mind ründab, kas mul on õigus kutsuda politsei kohale?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui korterelamus peetakse koeri, siis loomapidaja peab täitma väga rangelt kõiki nõudeid, mis loomapidajatele on kasside ja koerte pidamise eeskirjadega seatud. Kui koerad on lahtiselt, kipuvad näksama, siis soovitan kindlasti teha avalduse politseisse või Tallinnas elades munitsipaalpolitseisse. Koerte arvu ühes korteris ei ole piiratud, küll aga on vaja kontrollida, millised on need koerte elamistingimused. Kui neil on ruumipuudus või ei suudeta neid kõiki toita, tuleb loomapidajal leida neile teine ja sobivam elukoht.