Politsei

Küsimus: Kas lapsevanemad saavad keelata 16-17 aastastel noortel Eestis reisimist?16.08.2013

Kas lapsevanemad saavad keelata noortel reisimist? (Noor 16-17 aastane). Kas neil on õigust keelata noortel reisimis teise Eesti otsa sõpradele või sugulastele külla?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

16-aastaselt alates ei ole noorel vaja enam lapsevanema luba öiseks väljasviibimiseks. Küll aga on lapsevanemal noore turvalisuse eest keeruline vastutada, kui ta ei tea, kus ta on. Lapsevanem ei ole kohustatud lapsele andma raha niisama lõbureisideks ja kui antud juhul tähendaks reis lisakulu, siis lapsevanem võib ka mitte nõustuda. Samas füüsiliselt kinni hoida ja liikumisvabadust otseselt piirata ei tohi. Sellise erimeelsuse korral tuleks leida kompromissid, kus vanem teab, et lapsega on kõik ok ja noor saab omi käike siiski teha.