Politsei

Küsimus: Kas minust tehtud fotole pean sotsiaalvõrgustikus avaldamisel panema alla fotograafi nime?09.08.2013

Tere, kui ma panen sotsiaalvõrgustikku üles endast pildid, mille on teinud fotograaf ning kes nüüd, kui aega on möödas ligi aasta, nõuab, et need maha võtaksin või lisaksin igale pildi alla tema nimi? On tal see õigus?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tal on õigus seda nõuda, kuna tema on autoriks. Samas, see on olnud ka tema enda apsakas, et kohe allkirju ei lisanud. Soovitan siiski vastu tulla, vastasel juhul on isikul õigus pöörduda Teie vastu kohtusse.