Politsei

Küsimus: Mida teha inimesega, kes ilma minu loata paneb minust pilte ja laimujutte jutuportaalidesse?05.08.2013

Mida teha inimesega, kes ilma minu loata paneb minust pilte ja laimujutte neti jutuportaalidesse?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Ilma Teie loata piltide kasutamisega seoses tuleb Teil pöörduda andmekaitse inspektsiooni poole (vt www.aki.ee).

Kui internetis esitatakse Teie kohta solvanguid, laimu, siis oma hea nime, au ja väärikuse kaitseks võite pöörduda hagiga tsiviilkohtusse.

Võimlausel tasub selle isikuga siiski päriselus ühendust võtta ja anda teada, et selline käitumine ei ole ok. Vahel piisab ka sellest.