Politsei

Küsimus: Kas politsei(konstaabel) võib tulla sinu juurde ja nuusutada sinu näppe?31.07.2013

Tere
Tulime kolmekesi siis võsast välja ja just sel hetkel tuli politsei(konstaabel). Tuli siis meie juurde ja küsis, kas me suitsu ka teeme, vastasime, et ei tee.
Peale seda tahtis ta meie käsi näha ja nuusutada.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Alaealised ei või tubakaseaduse järgi sigarette suitsetada ega omada. Käte ettenäitamist nõudes veendus politseinik, et Teil ei ole sigarette peos. Tubaka lõhn võib viidata suitsetamisele, kuid kindlasti ei saa selle alusel kedagi karistada, kuna see võib inimese riietele jääda külge ka suitsetajate läheduses viibides.