Politsei

Küsimus: Kui suur on trahv öörahu rikkumise eest korteri omanikule ja üürnikule?26.07.2013

Kui suur on trahv öörahu rikkumise eest korteri omanikule ja üürnikule, kui on politsei juba 2 korda käinud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Trahvitakse siiski öörahu rikkujat. Korteri omanik ei vastuta selle eest, kui üürnik või üürniku sõber öörahu rikub. Samuti ei sõltu karistuse suurus politsei väljakutsete arvust. Karistus määratakse Karistusseadustiku § 262 alusel, mis näeb maksimumkaristusena ette rahatrahvi kuni 100 trahviühikut või aresti (maksimaalselt kuni 30 päeva). Seega suurim võimalik rahatrahv öörahu rikkumise eest on kuni 400€, väikseim 3 trahviühikut ehk 12 €.