Politsei

Küsimus: Kas taim nimega "Mimosa Hostilis" on Eestis lubatud?23.07.2013

Sooviks tellida Mimosa Hostilis juuri (1.kg) aga pole kindel, kas see on Eestis lubatud. Põhjus miks seda tellida tahan, on see, et selle taime juured aitavad väga hästi lahtisi haavu parandada.
Ette tänades

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Taime juured sisaldavad aineid, mis kuuluvad käitlemiseks keelatud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja (https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1140/6201/3002/NPLAS_Lisa%201.pdf#).
"Mimosa Hostilis" ei ole seega Eestis lubatud.
Seega soovitan haavade parandamiseks kasutada traditsioonilisi meetodeid ja osta ravimeid apteegist.