Politsei

Küsimus: Kas ürituse kuulutuse mahavõtmine on kuidagi karistatav?20.06.2013

Tere,
kas poe juurest ürituse kuulutuse mahavõtmine on kuidagi karistatav? Kui jah, siis millised on sanktsioonid?

Tänades,

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kui kuulutus või reklaam oli paigutatud selleks ettenähtud kohale ja vastavalt nõuetele, siis reklaami või kuulutuse rikkumise korral, mille tagajärjel oli tekitatud ka varaline kahju, võib politsei määrata rahatrahvi KarS § 218 lg 1 järgi (kuni 300 TÜ ehk kuni 1200 eurot).
Juhul, kui reklaam või kuulutus oli omavoliliselt teiste isikute omandile või valdusele paigaldatud või kantud, siis võib reklaami või kuulutuse kõrvaldada selle omandi omanik või valduse valdaja, millele reklaam või teave on paigaldatud.