Politsei

Küsimus: Mis karistuse saab elatisraha maksmisest kõrvalehoidev lapsevanem?27.06.2013

Tere
Olen kuulnud, et kui üks vanem hoidub elatise maksmisest ja kui kohtutäitur ka ei suuda aidata, siis teha politseisse avaldus.
Kui ma nüüd teen Teile vastavasisulise avalduse, siis kuidas või mis moodi näeb välja Teie abi mulle, või mida võetakse ette selle vanemaga, kes hoidub täitmast kohutotsust?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kui Te teete vastavasisulise avalduse politseile siis alustatakse elatise maksmisest hoiduva vanema suhtes kriminaalmenetlust KarS § 169 järgi, mis sätestab järgmist: Lapse ülalpidamise kohustuse rikkumine

Vanema kuritahtliku kõrvalehoidumise eest oma nooremale kui kaheksateistaastasele lapsele või täisealiseks saanud, kuid abi vajavale töövõimetule lapsele kohtu poolt väljamõistetud igakuise elatusraha maksmisest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.