Politsei

Küsimus: Kas nii suur trahv vahtralehe valesti paigaldamise kohta on õiglane?27.06.2013

Sooviks saada Teie arvamust - täna parklas tehti mulle politseinike poolt märkus, et vahtraleht pole korrektselt paigaldatud. Jah tunnistasin seda, sest peale auto pesu oli see liimist lahti tulnud, aga ta oli olemas nii ees kui ka tagaaknal, lihtsalt oli ära vajunud - andsin lubaduse, et kinnitan uuesti. Siis alustasin kojusõitu ja sama patrull peatas minu auto 500 meetrit eemal ja teavitas, et kuna nende suuline jutt ei mõjunud, siis järgneb karistus. Arvasin, et võin kodus kinnitada need vahtralehed, aga ilmselt eksisin. Tean, et vaidlema asudes tuleb karistus suurem, seega läksin, nagu kästud, nende autosse ja mulle vormistati kiirmenetlusega trahv 25 ühikut - seega 100€. Nüüd tagantjärele tundub, et see pigem kiusamine kui karistus. Seda enam, et isik, kes "rikkumist" kirja pani, ei teadnud ise ka mis § ma rikkusin ja seda pidi talle ütlema kõrval istunud politseinik. Ka selle kõrvalistuja arvates oli karistus liig karm aga see ei lugenud. Nüüd siis on mul aega 2 nädalat, et tasuda 100€, mis ühele töötule on suhteliselt suur summa ja märge karistusregistris sees ka ilmselt. Õnn, et uusi lube taotlen alles 1,5 aasta pärast ehk siis on juba karistus aegunud. Siiani arvasin nagu paljud, et Politsei aitab, aga peale tänast intsidenti kahtlen, kas see ikka nii on? Olen pettunud nende töös ja eks nüüd tuleb tuttavailt laenata raha, et trahv ära maksta. Kas Teie arvates käitus politsei korrektselt või mitte? Tahan vaid teie vastust politsei käitumise kohta ja hingerahu - ei kavatse edasi kaevata, sest siis olen pidevalt neil pinnuks silmis.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Korrektse käitumise kohta ei oska kahjuks kommenteerida, kuna ei tea olukorda ja selle spetsiifilisi asjaolusid.
Samuti ei ole pädev hindama, kas trahvi suurus on õigustatud või mitte. Kui tunnete, et Teie õigusi rikuti, on Teil õigus trahv vaidlustada kohtus. Kui leiate, et politseipatrull käitus valeti, on õigus esitada kaebus Sisekontrollibüroole. Samuti on Teil võimalik taotleda trahvi tasumist ositi.