Politsei

Küsimus: Kas juhtimisõiguse äravõtmist saaks mingi muu karistusega asendada?10.06.2013

Olen saanud aasta jooksul mitmeid liiklusega seotud trahve. Viimase väärteo eest (kiiruse ületamine) määrati üldmenetluse korras juhtimisõiguse peatamine 2 kuuks. Kuna load ära võetakse, siis ei ole mul võimalik tööle minna, kuna tööga seonduvalt on load hädavajalikud. Lubade tagasi saamiseks tuleb aga läbida järelkoolitus, mis maksab mitusada eurot. Kuna tööle minna ei saa, ei saa ma ka lube tagasi. Ma mõtlesin, et kas on võimalik kuidagi vahetada karistus kas aresti, trahvi või ühiskondliku kasuliku tööga? Või mis sellises olukorras on võimalik teha, kas peab edasi kaebama otsuse ja paluma siis aresti, ÜKT-d või trahvi ja kui tõenäoline on, et see määratakse?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Te võite esitada kaebuse 15 päeva jooksul pärast otsuse kättesaamist maakohtusse ning soovida karistuse muutmist. Seal saate tuua välja põhjendused, miks antud karistus on liiga karm ning soovite selle asendamist rahatrahvi või ükt-ga. Kui tõenäoline see on, et muudetakse, ei oska kahjuks ennustada, kuid teie olukorras olles ma siiski prooviks.