Politsei

Küsimus: Kas täisealine autojuht saab keelata politseil autos viibivate alaealiste inimeste joobe kontrollimist?12.06.2013

Noored inimesed vanuses 17-18 aastat sõidavad õhtul kella 23 ajal autoga. Auto roolis on 18-aastane neiu, kel on olemas kehtiv algaja juhiluba ja auto on märgistatud vahtralehega. Politsei peab vahtralehega auto kinni. Kontrollib juhiluba. Kõik on korras, rikkumisi pole. Millegipärast ei kontrolli autojuhi joovet aga annab käsu väljuda autost kõikidel alaealistel kaassõitjatel, et kontrollida nende joovet. Kas politseinikul on õigus nõuda alaealiste valjumist autost? Kas täisealine autojuht saab keelduda oma autos viibivate alaealiste inimeste kontrollimisest?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Täisealine autojuht ei saa keelduda tema autos viibivate alaealiste kontrollimisest. Samuti ei saa Ta keelata politseil nende kontrollimist.