Politsei

Küsimus: Kui palju saab trahvi alaealine lubadeta sõitmise eest ja kas vanematele tehakse ka midagi?12.06.2013

Kui palju saab trahvi alaealine lubadeta sõitmise eest esimesel korral ja kas vanematele tehakse ka midagi? Kas see mõjutaks kuidagi lubade tegemist ka, et ma olen korra vahele jäänud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Liiklusseaduse: § 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.

Seega esimene maksimaalne trahv võib olla kuni 400€ eurot.

Lubade tegemist mõjutab see nii palju, et juhtimisõigust ei anta, kui Teil on kehtivad väärteokaristused. Väärteokaristus aegub 1 aastaga. Aegumise tähtaega loetakse trahvi tasumise päevast.