Politsei

Küsimus: Kas vara rikkumise kohta peab vormistama ka mingi akti või võib lihtsalt nõuda kahju hüvitamist?12.06.2013

Tere
Tahaksin teada, et kas laevafirmal on õigus mulle määrata võlanõue 122 eurole, kui ma kahjustasin nende vara aga selle kohta ei ole tehtud mitte ühtegi muud akti kui ainult see võlanõue ja sellele pidin ka alla kirjutama ainult selle tõttu, et turvatöötaja võttis mu dokumendid ära ja ei lubanud mind laevast maha. Nõudis, et kas maksad raha kohe või teeb võlakirja 5 päeva peale. Veel tahaksin teada, et kas üldse on õigus turvamehel võtta dokumendid ära ja kui vara on rikutud, siis peaks ju selle kohta tegema ka vara rikkumise akti?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Arusaadavalt ei eitagi Te vara kahjustamise fakti. Teisele isikule õigusvastaselt tekitatud kahju tuleb hüvitada. Vaidlused lahendatakse kohtus.