Politsei

Küsimus: Kas mind lastakse ARK eksamile, kuid jäin mootorrattaga lubadeta juhtimisega vahele?23.05.2013

Tere
Kui isikul on kehtiv b-kategooria juhiluba (mitte esmane) ja isik jääb vahele a-kategooria mootorratta juhtimisega (vastav juhtimisõigus puudub), siis kas see mõjutab kuidagi ka ARK eksamile pääsemist ning a-kategooria juhiloa väljastamist?

Tänan

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Soovitan kindlasti üle küsida Maanteaametist, nende infotelefon on 620 1200. Kuid Liiklusseaduse järgi saab takistuseks varasem karistatus ainult esmase juhtimisõiguse puhul. (LS § 106 lg 7 ja § 107).