Politsei

Küsimus: Kuidas reageerida, kui kõrvalmajas käivad alaealiste lärmakad (ilmselt alkoholiga) peod?17.05.2013

Tülitan Teid järgmise murega, nimelt oleme ca kuu aega talunud naabermaja (eramaja) alaealise naabri (peretütre) korraldatud pidusid. Tavaliselt toimuvad peod suure alkoholi kogusega nädalavahetustel (peod toimuvad õues ja sh päevasel ajal) ning siis kui maja peremeest (st isa) pole kodus, sellest sõltuvalt toimus viimane pidu pühapäevasel päeval alates kella 16.00 ja kestis esmaspäeva hommikuni ca 07.30). Kõige suuremaks häiringuks on lahtisest auto pagasnikust tulev bassiga muusika ja meie hoovi lendavad tühjad pudelid (ei jäänud palju puudu, et oleksin ühega isegi vastu pead saanud). Kui läksin pärast selle pudeli viskamist (lendas minu peast ca 20 cm kõrguselt vastu seina kildudeks) nendega pahandama, siis vastuseks oli see, et enam ei tee ja ma ei teadnud, et seal sein vahel on. Peretütar tundus mind nähes üsna ehmunud olevat. Seega oleme talunud nädalavahetuse pidusid, aga kui ikkagi pühapäeva öösel ja tööpäeva eel öörahu häiritakse, siis helistasime kaks korda öö jooksul politseisse (esimene pärast 23.00 ja teine u kell 05.00 esmaspäeva hommikul), mõlemad korral käis politsei kohal ja esimese korra käigu tulemuseks oli, et muusika keerati vaiksemaks (bass jätkuvalt sama häiriv), kuid mingi aja möödudes taastus politsei-eelne seis ning järgmine politsei visiit lõppes sellega, et noored läksid autosse muusikat kuulama ja nii ca 7.30-ni. Seega olukord meie jaoks lahenes alles kella 7.30 esmaspäeva hommikul. Andsin politseile helistades ka informatsiooni edasi, et seltskonnas võivad viibida alaealised, kuid kontrolliti ainult autoomanikku ja tema dokumente. Põhjus miks, ei ole neid ise öösel korrale kutsumas ja isaga rääkimas käinud, on hirm enda turvalisuse ees ja nendepoolne võimalik omakohus (kuna "parimatel" pidudel on koos ca 30 noort inimest).

Seega palun Teie abi ja nõu antud probleemi lahendamiseks, lihtsalt mõtlen hirmuga eelseisva koolilõpu ja suve alguse ees.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Soovitaksin Teil pöörduda piirkonnapolitseiniku poole ja edastada informatsioon temale.