Politsei

Küsimus: Kas kriminaalse joobe ja ilma juhtimisõiguseta sõitmise eest saadud karistus takistab juhilubade saamist?09.05.2013

Tere, juhtus nii, et juhtisin autot joobes olekus, peeti kinni: kriminaalne joove ja juhtimisõigust ka mul ei ole. Kuna varasemaid karistusi ei olnud, siis karistuseks rahatrahv. Küsimus millele vastust sooviksin saada. Kas see rikkumine mõjutab kuidagi ka minu edasist lubade tegemist ja juhtimisõiguse saamist? Kohtuotsuses midagi selle kohta eraldi välja pole toodud.
Enne seda intsidenti olin just saanud kätte autokooli paberid, ARK tegemata (kui see midagi mõjutab).

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, mõjutab. Nii joobes olekus kui juhtimisõiguseta mootorsõiduki juhtimine pikendavad kokku ühe aasta võrra juhtimisõiguse andmise aega lähtuvalt liiklusseaduse paragrahvist 106. Täpsemat infot selle kohta, millal võite eksamit sooritama minna, saate juba ARKst.