Politsei

Küsimus: Kas narkootilise ainega seotud väärtegu takistab politseinikuks saamist?09.05.2013

8 aastat tagasi toimus minu korteris läbiotsimine, leiti väike kogus narkootilist ainet ning sain väärteo korras karistada. Lisaks olin uurimise all narkootilise aine valmistamise ja levitamise eest, kuna politseile vihje andnud inimene valetas. Uurimine lõpetati, kuna mitte mingisuguseid tõendeid minu seesuguse tegevuse kohta ei leitud.
Kas antud väärtegu on takistuseks politseinikuks/vanglaametnikuks saamisel? Nii palju kui seaduseid lugenud olen, ei tohiks see probleemiks olla?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastavalt Avaliku teenistuse seaduse § 15 punktile 1 ei võeta teenistusse isikut kellel on karistatus tahtlikult toimepandud kuriteo eest. Väärteokaristus ei ole piiranguks seega.