Politsei

Küsimus: Kuhu pöörduda, kui naaber on kiuslik ja ei lase meil isegi oma garaažis muusikal mängida?02.05.2013

Kuidas toimida, kui päeval tööd tehes oma garaažis, tuleb naaber minu maja ette seisma ja karjuma, et kuulaku ma muusikat oma kodus, kaebab kohalikule konstaablile meie peale. Peres 2 poega, kelle hobiks on tehnikaga tegelemine ja kes ka muusikat armastavad. Tema elamu jääb meie maja taha, olen kindel, et sinna see ei kostugi. Ta sõidab nimelt rattaga meie maja eest ja vaatab, kas keegi on väljas ja muusika mängib. Lapsed ei taha enam kodus midagi teha, see on lausa vaimne terror. Me ei lase ju mingit diskot. Teised naabrid pole kordagi kuulnud ja me ei tee seda iga päev? See on nii laia ringiga küsimus. Kohalik võim ütleb - kolige ära või tehke kõrge tara. Siis ta käib veel ukse taga, siis kui meid kodus pole, lapsi tülitamas. Kuhu selle küsimusega pöörduda, et taotleda võib-olla lahenemiskeeld vm.
Lugupidamisega

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Muusika kuulamisega ka päevasel ajal tuleb jälgida seda, et see teisi ei häiriks. Samas, kui ütlete, et muusika naabrini ei kostu ja ta kaebab lihtsalt õelusest, siis ma näen kahte lahendust. Üks on see, et pöördute hagiga tsiviilkohtusse selle naabri vastu tema tehtud terrori tõttu, millele ka ise viitasite. Teine võimalus on see, et kui konstaabel teeb Teile väärteoprotokolli avaliku korra rikkumise eest, saate selle peale esitada kaebuse tema ülemusele ja kui ka seal otsustatakse, et see on tehtud õigetel alustel, siis saate otsuse kohta teha avalduse kohtusse, kus uuesti kõiki asjaolusid hinnatakse. Seal saate samuti selgitada, et muusika ei kostu naabrini ja teisi isikuid pole see seni häirinud. Kui kohtunik nõustub selgitustega, siis trahv tühistatakse. Kui ei nõustu, tuleb Teil tasuda trahv ja muusikat veel vaiksemini kuulama hakata.