Politsei

Küsimus: Kas võin koosolekul viibides seda helisalvestada?24.04.2013

Olen osaleja koosolekul ja soovin isiklikul eesmärgil koosolekul räägitavat helisalvestada pannes diktofoni avalikult enda kõrvale. Kas võin sellisel moel koosolekut helisalvestada ilma, et peaksin kõigilt selleks luba küsima? Kui ei või, siis palun selgitust koos viidetega konkreetsetele §-dele.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See oleneb mida salvestisega hiljem peale hakatakse. Üldreeglina tuleb küsida isikute käest luba.
Aluseks: IKS
§ 4. Isikuandmed

(1) Isikuandmed on mis tahes andmed tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, sõltumata sellest, millisel kujul või millises vormis need andmed on.

§ 10. Isikuandmete töötlemise lubatavus

(1) Isikuandmete töötlemine on lubatud üksnes andmesubjekti nõusolekul, kui seadus ei sätesta teisiti.