Politsei

Küsimus: Kui suur trahv võib oodata 16-aastast seoses huuletubaka müümisega või omamisega?11.04.2013

Kui suur trahv võib tulla 16-aastasele isikule seoses huuletubaka kasutamise või müümisega?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Alaealise poolt suitsetamise või suitsuvaba tubakatoote tarvitamise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 10 trahviühikut (kuni 40 eurot).

Närimistubakast erineva suitsuvaba tubakatootega kauplemise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut (kuni 1200 eurot) või arestiga.