Politsei

Küsimus: Milline on karistus esimest korda joobes juhtimise eest, joove oli 0.89 mg/l?09.04.2013

Mis karistus võib mind oodata, kui jäin vahele joobes peaga, joove oli 0.89 mg/l, esimest korda?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Karistus määratakse KarS § 424. "Mootorsõiduki, maastikusõiduki ja trammi juhtimine joobeseisundis" alusel, mis sätestab järgmist:

Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest joobeseisundis –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.