Politsei

Küsimus: Mida pean tegema kui minult nõutakse SMS-laenu tagasi maksmist, kuid ma ei ole sellist laenu võtnud?26.03.2013

Tere,
Tahaksin nõu küsida, kas peaksin pöörduma politseisse? Selline asi, et minult nõutakse sms laenu maksmist mida ma ei ole tegelikult võtnud ja oma arvel pole ka näinud. Ometi nad väidavad, et olen isegi natuke tagasi maksnud, kuid ma tõesti ei tea asjast midagi. Siis, kui ma neile helistasin, ei anta mulle selgeid vastuseid, vaid öeldakse, et võtke ühendust inkassofirmaga, ehk nemad oskavad teid rohkem aidata. Kui nad väidavad, et olen laenu võtnud, aga mingit korralikku infot ei saa, öeldi ainult, et makske ära.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kui Teilt nõutakse laenu tagasimaksmist, mida Teie ei ole võtnud, võimalik, et Teie suhtes on toime pandud õigusrikkumine. Võite selle kohta esitada avalduse politseile.
Avalduse võib esitada lähimasse politseijaoskonda või elektrooniliselt prefektuuri üldmeilile. (http://politsei.ee/et/teenused/politseile-avalduse-esitamine.dot)