Politsei

Küsimus: Kas politsei võib vormistada hoiatuse kui tal ei ole paarilist või tunnistajat?25.03.2013

Sügisel, ühel kooli vahetunnil, läksime sõbraga poodi süüa ostma. Kui tulime poest tagasi, olime jõudnud kõnniteele (see asub siis maantee/autode tee kõrval). Meist möödus just politsei auto, otsustasime, et ületame tee umbes 2-3 meetri kauguselt sebrast. Politseinik peatus, lükkas sisse tagurpidi käigu ja sõitis kooli parklasse, paludes meil tema juurde tulla. Vormistas meile hoiatused, et trahvi ei hakka tegema. Siit ka küsimus, kas ametnik võib teha hoiatuse vales kohas tee ületamise eest, kuna olen kuulnud, et alati peaks olema politseinikul paariline või keegi tunnistaja, keda sel hetkel polnud. Politsei autol vist taga kaamerat ka pole? Mõlemad olime 18. Tänan

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Hoitamisotsuse saab vormistada ainult juhul, kui isik tunnistab oma rikkumist ja on nõus hoitamisotsuse koostamisega. Kuna Te seda tegite, ei olnud oluline tunnistaja olemasolu.