Politsei

Küsimus: Kas alkoholiseaduse rikkumise eest saadud trahvi tõttu peaksin siis autokooli minekuga aasta ootama?25.03.2013

Tere!

Sain 16.03.2013 trahvi alkoholi seaduse rikkumise eest, ehk olin joobes - tuvastati joove 0,15 promilli. Mulle tehti trahv, kuna ma jäin 04.01.2013 vahele politseile valedokumendiga klubisse pääsemise pärast. Sain sealt kirjaliku hoiatuse ja nüüd tehti siis trahv. Kui ma nüüd hakkan autokoolis käima, kas see trahv võib mõjutada Ark'i eksami tegemist ka, ehk siis kas ma saan teha ark-i eksami või jääb mul aasta vahele? Kuigi see trahv ei kuulu liiklusrikkumise alla, siis teoreetiliselt peaks see võimalik olema, et ma saan teha selle Ark'i eksami ikka.

Aitäh

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kuna tegemist ei ole liiklusrikkumisega ja eeldades, et Teil ei ole ees varasemaid liiklusrikkumisi, siis ei mõjuta see trahv lubade tegemist.