Politsei

Küsimus: Kuidas saada oma auto tagasi, kui sõber andis selle omakorda oma sõbrale kasutada?25.03.2013

Tere,
Probleem selline, et olen võtnud auto liisingusse ja kasutasin seda paar aastat, seejärel tahtsin selle maha müüa, aga sõber palus seda oma kasutusse ja olin nõus. Aga sõber ise ei saanud liisingut üle võtta, kuna puudus ametlik sissetulek, tegin talle panga kaudu volituse ja tema maksis ka liisingumakseid. Aga mingi aja möödudes andis see sõber omakorda edasi auto kasutada kolmandale isikule, kellest mul ei olnud kaua aega aimugi, lõpuks kui teada sain, et see kolmas isik on mulle neid liisingu makseid maksnud, olin päris tige, et mu usaldust kasutati ära. Aga nüüd juba pool aastat on sellelgi inimesel maksed kõvasti hilinenud ja võlgnevused tekkinud, mulle on see suureks probleemiks ja otsustasin, et tahan saada autot tagasi. Aga ma ei tea selle inimese praegust aadressi, kuna ta kolis endiselt elukohalt ära, tean vaid nime. Kas ja kuidas saaksin abi politsei kaudu oma autot kätte saada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tegemist on Teievaheliste kokkuleppe (lepingu rikkumisega) ja selles osas peaksite pöörduma kohtu poole tsiviilhagiga.