Politsei

Küsimus: Kus saan internetis kontrollida, kas kiiruskaamera fikseeris rikkumise ja kas olen saanud trahvi?12.03.2013

Tere,
Sõitsin eile Tallinn-Tartu mnt ja sooviks teada, kas ületasin kiirust, mida võis fikseerida kiiruskaamera? Kas internetist saab vaadata liikluskaamera trahvi saamist?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Trahviteade väljastatakse 5 tööpäeva jooksul alates tuvastamisest. Juriidistele isikutele ja riigiasutustele edastatakse teated e-posti teel tavaliselt juba järgmisel tööpäeval. Kui füüsilisel isikul on aktiveeritud @eesti.ee postiaadress, siis esialgu edastatakse info sinna ja kui 5 tööpäeva jooksul ei ole info isikuni jõudnud, pannakse teele ka tähitud kiri. Karistusregistrisse need andmed ei lähe ja neid sealt vaadata ei saa. Oluline on ise teada, et registris olev aadress on õige, siis saabub ka trahviteade kohe õigele aadressile. Rohkem infot http://www.politsei.ee/kiiruskaamerad/.