Politsei

Küsimus: Kas alaealise poolt internetis seksiteemalise ülekutse avaldamine on karistatav?12.03.2013

Kas see on karistatav, kui olen pannud oma facebooki seinale või tutvusportaali üleskutse "Kes osaleb grupiseksis" olles ise alaealine?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Alates 14ndast eluaastast on seks noortele karistusseadustikust tulenevalt lubatud. Nooremate korral on see keelatud, ei loe ka see, kui ta ise soovib. Üleskutse ei ole seadusevastane, kuid kindlasti tasub mõelda, millise kuvandi selline üleskutse Teist loob ja et see ei oleks seotud mingite muude keelatud tegevustega (kindlasti ei tohi sellest aktist teha pilte ja filme, kuna sel juhul rikutakse juba karistusseadustiku paragrahvi 178, mille eest on ette nähtud rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus).