Politsei

Küsimus: Mida saan ette võtta, kui minu Facebooki lehele on minu teadmata minu nime all kirjutatud?12.03.2013

Tere!
Minu facebooki lehele on minu teadmata minu nime all kirjutatud. Mida saan enda kaitsmiseks teha? Kas saan politseile teha avalduse leidmaks mobiilinumbrit, millelt see tehtud on?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Teise nime all postituste tegemine, kui sellega on kaasnenud ka mingi kasu või kahju, on identiteedivargus. Teil on õigus selle kohta politseisse avaldus esitada. Politseil on õigus teha Facebookile IP päring ning kui andmed väljastatakse, saab tuvastada ka seadme, millelt postitus tehti. Soovitan kindlasti vaadata oma Facebooki Security settingute alt, et ega Teie Facebook ei ole jätkuvalt mõne seadme kaudu lahti, mis ei kuulu Teile. Kui nii, siis edasiste postituste tõkestamiseks katkestage ühendus ja vahetage ka oma konto parool.