Politsei

Küsimus: Kas politsei võib mulle teha narkotesti iga päev või kaua see thc minus on?11.03.2013

Tere, mul on siis selline küsimus: Jäin neli nädalat tagasi kanepiga vahele, mulle ja paljudele teistele tehti koolis narkotest, olin kaine ja tegin narkotesti ära mis näitas thc. Nüüd aga tahaks teada, kas politsei võib narkotesti iga päev mulle teha või kaua see thc minus on? Küsimus ongi siis selles, et kas testide tegemisel on ka mingi aeg millal tohib alles uuesti teha?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kõigepealt tuletan meelde, et Eestis on keelatud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete käitlemine s.h. tarbimine.
Kui tarvitasite kannabinoide ühekordselt, siis väljub see organismist suhteliselt kiiresti. Regulaarsel tarvitamisel püsivad kannabinoidid pikemat aega.
Politsei võib teste teha, kui on kahtlus, et isik on tarvitanud narkootilisi aineid. Kahtlus võib tekkida siis, kui inimesel leidub narkojoobe tunnuseid või on näha, et inimene tarvitab narkootilisi aineid (nt. suitsetab kanepit), mingit kindlat intervalli narkotestide tegemiseks ei ole.