Politsei

Küsimus: Kas peaksin tegema avalduse politseile, kui sõber müüs minu eest auto maha aga raha mulle ei maksa?06.03.2013

Tere
Tuttav tegeles minu auto müügiga (minu allkirjastatud oli ostu-müügi leping) ainuisikuliselt aga jättis raha mulle maksmata. Usaldasin teda ega teinud mingit lisalepingut, et ta mulle raha võlgu on. Tema käes olid ka kõik teised dokumendid. Nüüd ei võta ta telefoni ega reageeri ka e-kirjadele. Minu jaoks on see vara väljapetmine. Kas ma peaksin tegema avalduse politseisse? Kui mul ei ole ühtegi dokumenti, et tema auto müüs ja raha maksmata, kas politsei võtab minu avalduse menetleda?

Tänades

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kahjuks ei kuulu antud juhtum politsei pädevusse. Teie sõlmisite omavahel suulise kokkuleppe ehk lepingu ja nüüd tema on kokkuleppest osa jätnud täitmata. Seega tuleb Teil hagiga pöörduda tsiviilkohtusse, kus taolisi vaidlusi lahendatakse.