Politsei

Küsimus: Kas ma tohin abikaasa paroolidega tema telefoni kõneeristust vaadata?06.03.2013

Tere, situatsioon on järgmine: abikaasa hakkas imelikult käituma, ei ööbi kodus, mitu päeva on täitsa kadunud. Ja see juhtub päris tihti. Minu küsimustele, kus ta oli, ta ei vasta. Hakkan kahtlema, et ta petab mind. Kas mul on õigus tema kõneeristusi vaadata, et kontrollida kellele ta helistab? Abikaasa on muidu teadlik, et ma tean parooli ja saan kõneeristusi vaadata. Ja kui ma seda teen, kas see on karistatav?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Selleks, et vastata täpselt, tuleks rohkem algandmeid teada. Kui Te olete saanud selle parooli seetõttu, et ühel korral mingi konkreetse toimingu tegemiseks iseteenindusportaalis mees usaldas Teile selle parooli ja nüüd soovite selle parooli abil vaadata ka muid asju, siis see ei ole lubatud ja võib lõppeda Teie karistamisega, kui mees selle kohta avalduse esitab. Kui aga Teil on ühine perepakett ja õigused kõike vaadata ja teha, siis sellega Te seadust ei riku. Samas, parim lahendus oleks siiski mehega avameelselt rääkida ja paluda tal endal seda kõneeristust näidata ja tõlgendada. Lihtsalt numbritest võib teha ka kergesti valejäreldusi.