Politsei

Küsimus: Kui minu abikaasa lahkus kodust omal soovil, kas pean teda otsima ja kadunuks kuulutama?22.10.2012

Tere,
Minu 74-aastane abikaasa on juba kolmas kord kodunt minema kõndinud. Eelmistel kordadel tuli ta 2-3 nädala pärast tagasi, kuid nüüd on juba poolteist kuud ära olnud. Kuna ma ei tea tema asukohta (ta on seda siiani varjanud), kas pean politseisse minema ja ta kadunuks kuulutama?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere,
Kindlasti soovitan politseisse pöörduda. Võib-olla piisab vaid palvest temaga ühendust võtta ja kui selgub, et kõik on korras, jääb ka Teie süda rahule. Kui ka politseil ei õnnestu temaga kohe kontakti saada, tuleb alustada tagaotsimisega selle seaduslikus mõttes (sellel on kindlad protseduurireeglid, avatakse eraldi toimik jne), sest möödunud on juba päris pikk aeg ning ilmad muutuvad järjest külmemaks. Kui isikul püsivat varjupaika ei ole, võib sügis eriti selles eas inimesele ohtlikuks muutuda. Välistatud ei saa olla ka tema muud võimalikud kadumaminemise põhjused. Parem olla kindel. Selleks politsei ongi.

Meeldivat päeva jätku!