Politsei

Küsimus: Kas Salvia divinorum on Eestis keelatud ainete nimekirjas?06.08.2012

Tervist,
Tekkis küsimus, et kas Salvia divinorum on Eestis hetkel keelatud ainete nimekirjas. Selle aine müümine on vist keelatud, aga kas seda omada väikses koguses on lubatud, kui jah siis kui palju ja kui ei siis, mis võiks olla maksimaalne kogus, et see veel väärteo alla läheks.

Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Sotsiaalministri 18. mai 2005. a määruse nr 73
«Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete meditsiinilisel ja teaduslikul eesmärgil käitlemise ning sellealase arvestuse ja aruandluse tingimused ja kord ning narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirjad»
lisa 1 alusel ei ole salvia divinorum sellesse nimekirja kantud.