Politsei

Küsimus: Mida teha probleemse naabriga, kes kahtlustab teisi kõiges?12.03.2012

Tere.
Viimase kuu jooksul õhtul koju tulles, olen tähele pannud, et keegi on käinud minu korteri ust kontrollimas, kas see on avatud või mitte. Nüüdseks on selgunud, et selleks inimeseks on osutunud minu naabriproua. Mingitel, ainult temale teadaolevatel põhjustel, käib ta õhtu jooksul mitu korda minu ukse taga oma korteri võtmetega vastu ust tagumas ning üritab võtmega lukku avada. Selle toiminguga on ta ära kriipinud minu korteri ukse. Kui ma täna selle kolistamise peale ukse avasin, siis üritas ta mind sõimates minu korterisse jõuga sisse tulla. Vanaproua ei ole joodik, vaid välimuselt kena inimene. Ainult süüdistab kõiki naabreid temalt elektri ja gaasi varastamises ning talle haiguste saatmises. Mis ma saan sellise naabri vastu ette võtta? Kuhu/kelle poole peaksin pöörduma, ühistu selliste asjadega ei tegele.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,

Kõige parem lahendus oleks leida oma naabri lähedased ja neile probleemist rääkida. Tegemist ilmselt eaga kaasas käiva terviseprobleemiga. Sugulased ehk saaksid organiseerida kohtumise vastava eriala arstiga.