Politsei

Küsimus: Kas sõidukil võivad olla tehase poolt toonitud või toonitud eu sertifikaadiga tagatuled?16.05.2024

Tere!
Kas sõidukil võivad olla kasutuses tehase poolt toonitud, või aftermarket tagatuled mis on juba toonitud, ja millel on olemas eu sertifikaat ja vajaminevad tähised, ja mainiks ka selle ära, et ülevaatustele siiani on sobinud antud tagatuled?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kõik tuled peavad vastama valmistaja nõuetele, üldiselt hinnatakse seda ülevaatusel, kas tuled vastavat nõuetele ja seadusele. Kui seal probleemi ei nähtud, siis enama infota ütleks, et toonituna toodetud tulede kasutamine on lubatud kui neil vastavad sertifikaadid olemas, kõik nõutud valguallikad töötavad ja valguse värv ei ole moonutatud.