Politsei

Küsimus: Millal minu esimese astme kuritegu aegub ja kas ma saan pärast karistuse kustumist minna ajateenistusse?19.03.2024

Tere, olen hetkel 19-aastane ning mind on karistatud esimese astme kuriteo eest, mille ma panin toime 16-aastasena ning mul lõpeb katseaeg järgmise aasta jaanuaris. Mul tekkis küsimus, et millal see kuritegu aegub ja et kas ma saan pärast karistuse kustumist minna ajateenistusse?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Sellele küsimusele vastamiseks tuleb vaadata Karistusregistri seadust. Täpsemalt § 24 lg 2:
Kui isik oli süüteo toimepanemise ajal alaealine, siis tema karistusandmed kustutatakse registrist ja kantakse üle arhiivi, kui:

5) tähtajalisest vangistusest või rahalisest karistusest tingimisi vabastamise korral määratud katseaja lõppemisest on möödunud kaks aastat;

Edasi järgnev infot
Ajateenistusse asumisest vabastatakse ja arvatakse reservi kutsealune, kes:
• on jõustunud kohtuotsuse alusel saanud karistuseks reaalse vangistuse üle ühe aasta ning karistuse andmed ei ole karistusregistri seaduse kohaselt kantud karistusregistri arhiivi.
• Allikas: https://kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/keda-vabastatakse-voi-ei-kutsuta/

Kõige mõistlikum oleks Teil enda andmeid vaadata siit https://kaitsevaeteenistus.ee/auth/login ja täiendavate küsimuste korral pöörduda Kaitseressursside Ameti poole