Politsei

Küsimus: Kas alkoholi tarbimine on 18-aastaseks saamise päeval juba lubatud?06.02.2024

Tere
Saan kohe 18-aastaseks. Kas alkoholi tarbimine on keelatud täpselt oma sünnipäeva kuupäeval? Ise saan 9.veebruar 18 ja tahtsin küsida, et kas mul on lubatud tarvitada alkoholi 9.veebruaril?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Puhtalt seadusel põhinev vastus on, et vatsavalt Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 135 lg 1 loetakse Teid täisealiseks 10.02 kel l00:01

TsÜS § 135. Tähtaja algus ja lõpp
(1) Tähtaja kulgemine algab järgmisel päeval pärast selle kalendripäeva või sündmuse saabumist, millega määrati kindlaks tähtaja algus, kui seadusest või lepingust ei tulene teisiti.

Analoogne arutelu siin http://juura.ee/board/topic/view/id/21874 kuigi siin on seaduse viited vananenud.