Politsei

Küsimus: Kas 8 aasta tagune karistus KarS § 424 on takistuseks täna abipolitseinikuks hakkamisel?06.10.2023

Tere!

Küsimus selline, on huvi ja soov astuda abipolitseinikuks piirkonda kus täna elan. Kahjuks nooruses täpsemalt kaheksa aastat tagasi olen toime pannud süüteo KarS § 424. Peale seda olen olnud eeskujulik kodanik ning rikkumisi ei ole olnud. Kas sellise paragrahviga on üldse mõtet kandideerida abipolitseinike ritta?

Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Paraku ei ole see võimalik, ka 8 aastat pärast karistust. Kuriteo toimepanemise eest karistatud isikuid ei saa Abipolitseiniku seaduse alusel võtta abipolitseinikuks.