Politsei

Küsimus: Kas mul on õigus saada väärteo kohta infot enne, kui lähen politseisse menetlusaluse isikuna?19.12.2018

Tekkis selline küsimus, et kui ma olen saanud politseist kutse, väärteo asjus, väidetavalt on esitatud minu vastu avaldus liiklusseaduse paragrahvi rikkumise kohta. Ma ise ei mäleta, kas oleksin kusagil midagi valesti teinud. Kas mul on enne politseisse minekut õigus saada teada, mida see avaldus sisaldav ehk ma ei soovi teada, kes avalduse esitas, aga tahan teada, mida ma olen rikkunud ja kuna ja kus? A'la sõitsite X kuupäeval X tänaval punasega üle risti. Et teaksin vajadusel kas ise end ette valmistada, mingeid tõendeid koguda, kui avalduses esineb ehk väära infot või valeväiteid, ebaõigeid fakte vms, kunagi ju ei tea. Oskate infot anda?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Te võite alati suhelda eelnevalt isikuga, kes Teile kutse saatis, tema kontaktid on kutsel. Infot saate nii palju kui tema on valmis Teile avaldama. Ka peale menetlustoiminguid on Teil võimalik omalt poolt esitada lisatõendeid või selgitusi.