Politsei

Küsimus: Kui jääd autos lahtise turvavööga kaasreisjana vahele, kas siis saab 1 aasta juhilubade eksamite keeldu?30.08.2017

Kui jääd autos lahtise turvavööga kaasreisjana vahele, kas siis saab 1 aasta juhilubade eksamite keeldu?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Liiklusseadus on väga selgelt piiranud ära, milliste liiklusseaduse rikkumiste karistuste kehtimise ajal juhtimisõigust ei väljastata. Turvavööta sõitmise eest määratud karistus sinna hulka ei kuulu.