Politsei

Küsimus: Kas peaksin politseile avalduse tegema, kui mind internetis ähvardati?14.04.2016

Tere
Mind ähvardati kirjalikult fb, et mu lapsed peavad homme mind vankriga koju tassima ja eraldi kirjalikult veel. Kas peaks avalduse tegema ja mis saab ähvardajast, kuna tal ka tingimisi karistus peal.

Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Täpsemaid detaile teadmata saan vaid öelda, et võiksite avalduse esitamiseks jaoskonda pöörduda.

KarS § 120. Ähvardamine

(1) Tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamise eest, kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.