Politsei

Küsimus: Kuidas peab arvestama kohtuotsuse jõustumise tähtaega?14.04.2016

Tere.
Kohtuotsus kuulutati välja 16.03.16. Edasikaebamise aeg 15 päeva. Seega 01.04 peaks olema kohtuotsus jõus. Kuigi etoimik näitab tänase seisuga Dokumendi staatus:
Jõustumise ootel
Isiku karistused alt ka ei ole kehtivat karistust.
Kuidas arvutama pean seda asja (juhtimisõigus võeti ara 4 ks kuuks peale kohtuotsuse jõustumist).

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastavalt KrMS § 408. Kohtuotsuse ja -määruse jõustumine

(1) Kohtuotsus või -määrus jõustub, kui seda ei saa enam vaidlustada muul viisil kui teistmismenetluses.

Seega peale 15 päeva möödumist 16.03.2016, kui keegi ei ole otsust vaidlustanud, on otsus jõustunud. Tegemist võib olla e-toimiku tehnilise tõrkega sisu uuendamise osas. Täpsema info saamiseks pöörduge palun otsuse teinud kohtumaja poole.