Politsei

Küsimus: Kas alaealisena alkoholi tarvitamise eest saadud trahv mõjutab piiratud B-kat piitatud lubade ümbervahetamist?14.04.2016

Tere
Kas alaealisena alkoholi tarvitamise eest saadud trahv mõjutab piiratud B-kat piitatud lubade ümbervahetamist B- kategooria lubade vastu. Kuulsin ka, et tuttava sõber ületas teed selleks mitte ettenähtud kohas ja nüüd peab aasta aega ootama, et juhtimisõigust taotleda. Missugused karistused üldse mõjutavad juhilubade tegemist?
Tänud!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastavalt liiklusseaduse § 106 mõjutab juhtimisõiguse andmist ainult liiklusalase süüteo toimepanemine.