Politsei

Küsimus: Kuidas mõjutab minu tulevikku, kui esitasin teise inimese ID kaardi ja sain kriminaalkaristuse (olen 17-aastane)?14.04.2016

Tere,
Sain hakkama sellise lollusega, et esitasin politseile kellegi teise ID-kaardi, kuna olin alkoholi tarvitanud ja olen 17-aastane ning sain selle eest kriminaalkaristuse. Kas see kriminaalkaristus mõjutab kuidagi minu tulevikku?

Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See karistus mõjutab Teie astumist avalikku teenistusse seni kuni karistuse kandmisest on möödunud vähemalt 3 aastat.

ATS § 15. Isikud, keda ei või võtta teenistusse

Teenistusse ei või võtta isikut:
1) kellel on karistatus tahtlikult toimepandud kuriteo eest;