Politsei

Küsimus: Kuidas lahti saada sellest, et Googlisse nime kirjutades tuleb esimese viitena ammune kriminaalkaristus?14.04.2016

Tere
2010a mõistetud kriminaalkaristus Kar424 - karistuseks rahatrahv, mida ei pööratud täitmisele kui 3a jooksul uut kuritegu ei soorita. Tänaseks siis otsuse jõustumisest 5a 6 kuud möödas ja karistuse kandmisest 2a 6kuud. Googlisse oma nime lüües tuleb aga esimese asjana antud juhtum ette. Kas seda on võimalik eemaldada? Kas on seaduslikku alust? Kui hetkel ei ole, siis millal antud kuupäevadele tuginedes see oleks?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastavalt Karistusregistri seadusele

§ 24. Registrisse kantud karistusandmete kustutamise tähtajad
(1) Karistusandmed kustutatakse registrist ja kantakse üle arhiivi, kui:
6) tähtajalisest vangistusest või rahalisest karistusest tingimisi vabastamise korral määratud katseaja lõppemisest on möödunud kolm aastat;

§ 25. Karistusandmete kustutamise tähtaja kulgemine

(1) Registrisse kantud karistusandmete kustutamise tähtaeg algab:
1) põhi- ja lisakaristuse ärakandmisest;